TX Nefario - шаблон joomla Форекс

Albert Kuźmiński

Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Szczecinie.

 

 

Albert Kuzminski Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego (2010 r.). Ukończyłem również Studia podyplomowe z zakresu Zamówień Publicznych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. W X kadencji (w latach 2016-2020) jestem członkiem Prezydium Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Szczecinie, pełniąc równocześnie funkcję rzecznika prasowego szczecińskiej Izby. We wskazanej kadencji jestem również członkiem Komisji Integracji Krajowej Rady Radców Prawnych. 

 

Już w czasie studiów zdobywałem doświadczenie zawodowe, pracując w jednej z warszawskich kancelarii adwokackich. W trakcie odbywania aplikacji radcowskiej miałem natomiast  przyjemność stale współpracować z Kancelarią Radcy Prawnego dr Katarzyny Anny Dadańskiej, współautorki Komentarza do Kodeksu cywilnego Wydawnictwa Wolters Kluwer (K. A. Dadańska, T.A. Filipiak, Kodeks cywilny. Komentarz, red. A. Kidyba, Tom II, Własność i inne prawa rzeczowe, Wolters Kluwer, Warszawa 2009, 2012) – w jej opracowaniu ograniczone prawa rzeczowe. Współpraca ta pozwoliła mi na zdobycie szerokiej wiedzy teoretycznej oraz niezbędnej praktyki, między innymi w zakresie prawa rzeczowego i obrotu nieruchomościami, a także w zakresie prawa pracy.  

 

Obecnie świadczę pomoc prawną przede wszystkim w zakresie prawa cywilnego, w tym w sprawach odszkodowawczych (zadośćuczynienia i odszkodowania za szkody osobowe i rzeczowe), rodzinnych (sprawy rozwodowe, postępowania o podział majątku wspólnego, roszczenia alimentacyjne itp), jak również w sporach o charakterze gospodarczym. Reprezentuję przedsiębiorców na każdym etapie prowadzenia przez nich działalności gospodarczej, w tym zajmuje się doradztwem w zakresie zawierania, negocjowania i wykonywania umów cywilnoprawnych. Prowadzę również sprawy z zakresu prawa karnego jako pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych, a obecnie także jako obrońca oskarżonych w postępowaniach karnych.  

 

 

Kancelaria świadczy również pomoc prawną w ramach obsługi ubezpieczeń ochrony prawnej zawartych w PZU S.A.

Posługuję się językiem angielskim (posiadam First Certificate in English) oraz języku niemieckim (posiadam certyfikat Mittelstufe Deutsch). Dzięki temu, w swojej pracy zawodowej wielokrotnie zajmuję się sprawami o charakterze transgranicznym.

"Ideą, która przyświeca pracy Kancelarii jest zapewnienie dostępu do profesjonalnej obsługi prawnej dla wszystkich. Wierzymy we współpracę opartą na zaufaniu i przejrzystych zasadach."

 

Albert Kuźmiński

Radca Prawny